4 Tytuły Mistrza Śląska i 1 Rekord Polski Artura Pióro

W dniach 22-23.06.2012 r. Śląski Okręgowy Związek Pływacki zorganizował i przeprowadził Mistrzostwa Śląska w pływaniu OPEN, oraz w rocznikach 14, 15, 16 - 18 lat. Zawody przeprowadzono w Gliwicach na basenie o długości 50 m, pomiar czasu elektroniczny na obydwu ścianach zamontowano tablice pomiarowe firmy "OMEGA". Zawodnicy startowali w seriach, na 8 torach.

W zawodach wystartowało 278 zawodników i zawodniczek z 34 klubów pływackich, w tym 3 zawodników niesłyszących: Artur Pióro, Wojciech Jabłoński i Konrad Powroźnik. Ogółem, w czasie dwudniowych mistrzostw przeprowadzono aż 1.132 starty we wszystkich konkurencjach olimpijskich, w tym w sztafetach oraz najdłuższych dystansach pływackich 800 m kobiet i 1500 m mężczyzn.

Artur Pióro startował w następujących konkurencjach: 50, 200, 400 i 1500m stylem dowolnym oraz w sztafecie.

Startując na dystansie 50 m stylem dowolnym w dniu 22.06.2012 r. uzyskał czas 0:24,77 sek. i ustanowił nowy rekord Polski na tym dystansie. Poprzedni rekord należał również do Artura i wynosił 0:25,25 sek. i był ustanowiony w dniu 21.06.2012 r. także na basenie w Gliwicach. Artur na tym dystansie pokonał wszystkich 87 zawodników startujacych w tej konkurencji i został Mistrzem Śląska na dystansie 50 m st. dowolnym.

W kolejnym starcie tego dnia startował na dystansie 200 m stylem dowolnym. Uzyskał czas 1:56,36 sek. i zajął pierwsze miejsce, pokonał wszystkich 38 zawodników startujących na tym dystansie. Został Mistrzem Śląska na dystansie 200 m stylem dowolnym.

W dniu 23.06.2012 Artur Pióro startował w następujących  konkurencjach:

- 400 m stylem dowolnym, wgrał wyścig na tym dystansie z wszystkimi zawodnikami startującymi w tej konkurencji. Artur uzyskał czas 4:08,51 sek. i został Mistrzem Śląska na dystansie 400 m stylem dowolnym.

- 1500 m stylem dowolnym, uzyskał czas 16:35,60 sek. wygrał wyścig ze wszystkimi zawodnikami startującymi w tej konkurencji z olbrzymią przewagą nad drugim zawodnikiem która wynosiła aż 38,91 sek. Został Mistrzem Śląska na dystansie 1500 m stylem dowolnym.