Historyczne koszykarki Świtu Wrocław zdobywczyni Klubowych Pucharu Europy Głuchych

Koszykarki Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt” zagrały w  Klubowym Pucharze Europy Głuchych w koszykówce kobiet po raz pierwszy. W turnieju wystąpiły 3 drużyny kobiet. Koszykarki ŚWIT zajęły I miejsce w tabeli końcowej. W grupie zespoły zagrały każdy z każdym. Do finału kobiet awansowały zespoły z miejsc 1 i 2 po fazie grupowej. W finale ŚWIT wygrał z ŁKSG Łódź. Koszykarki zdobyły Klubowy Puchar Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet po raz pierwszy w historii  klubu. MVP Klubowego Pucharu Europy Głuchych oraz najwięcej punktującą koszykarką została zawodniczka naszego klubu „Świt” Wrocław – Matylda Dobejko.

Wyniki:
ŁKSG Łódź - GSC Nürnberg                      60:55 (18:7, 17:15, 14:17, 11:16)
WKSN ŚWIT Wrocław - ŁKSG Łódź           91:46 (28:9, 21:9, 18:16, 24:12)
WKSN ŚWIT Wrocław - GSC Nürnberg      71:50 (27:10, 14:15, 12:8, 18:17)

Tabela końcowa:
L.p.     Klub                        Punkty      Mecze      Małe punkty            Zw. – Por.
1.  WKSN ŚWIT Wrocław        4             2         162:96                      2 – 0
2.  ŁKSG Łódź                         3             2         106:146                    1 – 1
3.  GSC Nurnberg                    2             2         105:131                    0 – 2