Mazowsze Warszawa czwarte w Lidze Mistrzów Głuchych !

Dzięki bardzo dobrej postawie młodych piłkarzy MKSN „Mazowsze” zajęli wysoką lokatę aż na  czwartym  miejscu  III edycji Ligi Mistrzów Głuchych w Futsalu w dniach 9-13 lutego 2016 r. w Ayamonte w pobliżu Huelva (Hiszpania)

W fazie eliminacyjnej grupy D nasi piłkarze odnosili 3 zwycięstwa( w tym 1 walkower na naszą korzyść) i zostaliśmy liderem grupy z bilansem 13–4 bramek.  Po wyrównanej walce pokonaliśmy mistrza Słowacji SKN Nove Zamky 4-2, następny mecz znów wygrali z jednym faworytów do zdobycia Ligi Mistrzów, z niemiecką drużyną GSV Karlsruher tym razem 4-2 i awansowaliśmy do następnej rundy. Po rozlosowaniu nasza drużyna zmierzyła się z mistrzem Czech SKN Vitkovice i mistrzem Austrii Linz. Po pięknej grze pokonaliśmy Mistrza Czech 5-1 i też Mistrza Austrii 4-1.Po serii zwycięstw nasza drużyna przebrnęła do ćwierćfinału. W walce o awans do półfinału zwyciężyliśmy Mistrza Belgii Zebre Charleroi tym razem 5:1. Nasi piłkarze po 6 zwycięstwach przechodzili do strefy medalowej, była to wielka niespodzianka ze tak wysoko zaawansowaliśmy. W półfinale odnosiliśmy pierwszą porażkę, mimo twardej walki przegraliśmy z Mistrzem Norwegii DSK Oślo 1:3. Na polu walki mieliśmy przewagę po prostu nam zabrakło szczęścia do strzelania. Najlepsi piłkarze byli poturbowani  nie zdołali dobrze strzelać bramki.

O brązowy medal ulęgliśmy 0:3 z Mistrzem Niemiec GSG Stuttgart - były finalista II LM w roku 2015 w Grazu/Austria/. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce jako czwarta drużyna w Europie. Tak czujemy się to jest wielki sukces w historii naszego Klubu „Mazowsze”.

Najwięcej strzelonych bramek dla nas to kol. Ferdynus Jakub -10 bramek zachowując wicekróla strzelonych bramek na powyższym turnieju.

Drużyna MKSN ”Mazowsze” w składzie: Tomasz Morawski, Łukasz Skotarek, Kamil Szymański, Eugeniusz Morawski, Paweł Świgost, Maciej Nowak, Marcin Kuć, Marcin Szymański, Marek Bogucki, Jakub Ferdynus, Krzysztof Ziejewski, Damian Bieniak i Tomasz Wesoły.

Może tu podkreślić, ze nasza drużyna jest najmłodszą drużyną średnio 23 lat wśród drużyn uczestniczących w powyższym turnieju III Ligi Mistrzów Głuchych 2016.

Za rok odbędzie się w Sevilii w dniach 20-25 lutego 2017r.