MEG U-21 w Piłce Nożnej Mężczyzn - 3 dzień, Polska-Belgia 2:2

Dzień meczu z Belgią. Drużyna Belgii - „Czerwone Głuche Diabły” prezentują się solidnie, jednak to boisko rozstrzygnie, która z drużyn jest lepsza. Nasi zawodnicy wierzą w zwycięstwo i 3 punkty. Dzień dla naszej drużyny rozpoczął się o godzinie 7:00 od porannego rozruchu. Dzień trudny organizacyjnie. Późne śniadanie o godzinie 9:45, a po godzinie 11:00 wyjazd na mecz. Brak czasu na obiad. Mecz rozgrywamy na stadionie Zinkensdamms IP. Stadion stary, ze sztuczną murawą w złym stanie. Boisko twarde. Przed meczem sprawdzenie paszportów, rozgrzewka. O godzinie 14:00 odśpiewanie hymnów narodowych i mecz. W pierwszej „11” wystąpili: Tomasz Morawski, Marek Szczerbik, Sebastian Graczyk, Damian Bieniak, Marcin Kuć, Sebastian Guz, Adam Wojewoda, Krystian Murawski, Mateusz Krajewski, Krzysztof Łuczywek i Paweł Szewczyk. Pierwsza połowa została przegrana przez naszą drużynę 2:0. Na drugą połowę trener Opaczewski wyasygnował dwóch nowych zawodników Szymona Cytawę i Pawła Mroza, którzy zastąpili Mateusza Krajewskiego i Sebastiana Guza. Tuż po przerwie (48’) Szymon Cytawa silnie uderzył piłkę, która ugrzęzła w siatce drużyny Belgii. W chwilę później (60’), po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zamieszanie na polu bramkowym wykorzystał Adam Wojewoda, który doprowadził do remisu. Od tego momentu drużyna Polska posiadała optyczną przewagę, której niestety nie udało się zamienić na kolejnego gola. W ostatnich minutach meczu, Adama Wojewodę zastąpił Mirosław Raba. Drużyna Belgii w ostatnich minutach mogła zdobyć zwycięską bramkę, jednak gol został zdobyty z pozycji spalonej. W ostatnich sekundach meczu, po raz kolejny, zespół z Belgii mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak piłkę z poświęceniem zablokował Szymon Cytawa. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Nieocenioną rolę pełni nasza fizjoterapeutka Katarzyna Lasota, pomagając zawodnikom powrócić do jak najlepszej dyspozycji treningowo-meczowej.