MEG U-21 w Piłce Nożnej Mężczyzn - 5 dzień, Polska-Czechy 5:1

Pobudka przed godziną 8 rano. O godzinie 8:00 poranny, krótki, rozruch. Śniadanie jest dzisiaj później, bo dopiero o 9:45. Obiad lub obiadokolacja dopiero wieczorem. Od rana padał deszcz. Na stadion Hammarby IP wyjechaliśmy o godzinie 11:45. Po przyjeździe na stadion wyszło słońce i znowu było gorąco. Sztuczna trawa na stadionie w bardzo dobrym stanie, wygląda jak naturalna trawa. O godzinie 14:00 odegranie hymnów Republiki Czeskiej i Polski. Po hymnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Adama Kota, który był wybitnym polskim niesłyszącym sportowcem i rekordzistą świata (http://www.pzsn.pl/aktualnosci/zmarl-adam-kot). Od początku spotkania posiadaliśmy znaczną przewagę na drużyną z Czech, jednak dzięki bardzo dobrym interwencjom czeskiego bramkarza, zespół z Czech zachowywał „czyste konto”. W 8 minucie Lukas Zaduban zdobył gola dla Republiki Czeskiej. Polska przegrywała 0:1. Znowu przejęliśmy inicjatywę na boisku, lecz wszystkie ataki rozbijały się o obronę Czechów lub tzw. ostatnie podanie lub strzał były niecelne. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, w 45 minucie, Adam Wojewoda zza pola karnego strzelił precyzyjną piłkę tuż przy słupku bramki czeskiej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W 55 minucie Marcin Kuć zdobył drugą bramkę dla naszego zespołu. W niecałą minutę później Damian Bieniak podwyższył wynik na 1:3. W 61 minucie Sebastian Guz otrzymał żółtą kartkę, co spowodowało, że trener Aleksander Opaczewski, wprowadził w jego miejsce na boisko Krzysztofa Mroza. W 75 minucie oraz 84 minucie Damian Bieniak strzelił dwie bramki, ustalając wynik na 1:5 dla Polski. Pod koniec meczu trener dokonał jeszcze dwóch zmian. W miejsce Szymona Cytawy pojawił się Mirosław Raba, a w miejsce Krystiana Murawskiego wszedł Daniel Dołgowski. Od 81 minuty zespół Czech grał w osłabieniu. Czerwoną kartkę, za faul na polu karnym, otrzymał Jakub Bajer. W drużynie polskiej, w 89 minucie, żółtą kartką został ukarany Krzysztof Łuczywek. Miłą wiadomością jest, że nasz zawodnik, Damian Bieniak, na chwilę obecną, jest najbardziej skutecznym graczem turnieju.

Po meczu z Republiką Czeską zawodnicy zostali na stadionie oglądać mecz Turcja – Belgia. Drużyna Turcji wygrała zasłużenie 3:1. Po meczu zjedliśmy obiad w restauracji położonej niedaleko stadionu, i metrem wróciliśmy do hotelu.