Piłkarki Polski zmiażdżyły Rosję w ćwierćfinale ! Jest w półfinale !

Reprezentacja Polski rozgromiła Rosję 12:2 (4:0), która zdobyła trzykrotnie Mistrza Europy z roku 2006, 2010,2014. Pierwszy raz w historii futsalistki znalazły się w czołówce najlepszych drużyn Europy !!!

Trener Opaczewski podał przed meczem pierwszą piątkę. Były nimi: Maziarz Lidia, Boćkowska Agnieszka, Siwek Justyna, Kaczmarczyk Marta i Suchorowska Paulina. W 3 minucie Polska już prowadziła 1:0, dzięki bramce Marty Kaczmarczyk, a zaledwie dwie minuty później piłkę w siatce przeciwniczek umieściła Boćkowska Agnieszka i Polska prowadziła już 2:0. Nasze zawodniczki dobrze reprezentowały się na boisku, dzięki odpowiedniej taktyce i zgraniu zespołu Polski po pierwszej połowie prowadziły 4:0.

W drugiej połowie nasze reprezentantki nie zwolniły tempa, ustalając końcowy wynik 12:2. Bramki strzelały: Boćkowska Agnieszka - 4, Kaczmarczyk Marta - 3, Suchorowska Paulina - 3, Aumiiller Wiktoria - 1 i Siwek Justyna - 1. Bramkarka Maziarz Lidia dobrze obroniła interwencji bramki. Siwek dostała żółte kartkę.

Reprezentacja Polski zmierzy się z Hiszpanią, która w dzisiejszym ćwierćfinale po wyrównanym pojedynku pokonała Holandię 5:4. W drugim półfinale zmierzy Anglia z Niemcami.

Skład Polski: Maziarz Lidia, Nowak Krystyna, Althoff Emilia, Aumiiller Wiktoria, Boćkowska Agnieszka, Kaczmarczyk Joanna - kapitan, Kaczmarczyk Marta, Kuźniak Izabela, Prusinowska Paulina, Siwek Justyna, Suchorowska Paulina, Wojtkiewicz Karolina.

Sztab Szkoleniowy: Opaczewski Aleksander (trener główny), Rafalska Katarzyna (asystentka trenera) Lasota Katarzyna (fizjoterapeutka) i Morawski Eugeniusz (kierownik PN PZSN).