Puchar Polski w Siatkówce Mężczyzn w Olsztynie - Pierwszy dzień

Pierwszy dzień Pucharu Polski za nami. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym turnieju, o godzinie 9 Warmig Olsztyn zmierzył się z drużyną Res-Gest Rzeszów. Gospodarze zwyciężyli przyjezdnych w stosunku 3:0 (25:10,25:12,25:15). Drużyna z Rzeszowa nie postawiła wysoko poprzeczki.. W pozostałych meczach również obyło się bez niespodzianek. ŁKSG Łódź i Spartan Lublin pokonały kolejno Koronę Szczecin i Świt Wrocław bez straty seta. Najwięcej emocji dostarczył mecz pomiędzy Odrą Racibórz, a MIGiem Gliwice, w którym drużyna z Raciborza mimo porażki w dwóch pierwszych setach zdołała pokonać zespół z Gliwic. Ostatni set był bardzo emocjonujący i zakończył się wynikiem 15:13 dla drużyny Odry.
Po południu odbyły się mecze półfinałowe i mecze o miejsca 5.-8. Najbardziej emocjonujące okazało się spotkanie pomiędzy ŁKSG Łódź a Spartanem Lublin, gdzie zobaczyliśmy pięciosetowy pojedynek. Podopieczni trenera Marcina Pieńkowskiego mimo tego, że przegrywali w decydującym secie już 2:7, zdołali wygrać ostatniego seta 16:14 i cały mecz 3:2. Drużyna z Olsztyna łatwo pokonała wyraźnie zmęczoną trudami meczu ćwierćfinałowego drużynę Odry Racibórz w stosunku 3:0. W meczach o dalsze miejsca Szczecin pokonał Wrocław, a Rzeszów Gliwice i to te dwie pierwsze drużyny zagrają jutro o miejsce piąte. Drużynie Świtu Wrocław i MIGu Gliwice pozostanie mecz o miejsce siódme.
O godzinie 10 na hali OSiR w Olsztynie przy ulicy Mariańskiej odbędzie się spotkanie o trzecie miejsce pomiędzy Spartanem Lublin a Odrą Racibórz. A punktualnie o godzinie 12 wielki finał, w którym zmierzą się niepokonane dotychczas zespoły Warmigu Olsztyn i ŁKSG Łódź. Bądźcie jutro z nami! Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców!