Rugby: Arka Rumia wygrała na wyjeździe

Arka Rumia wygrała na wyjeździe z Alfą Bydgoszcz 34:26 po niezwykle zaciętym pojedynku. Tak jak zapowiadano potyczka z Alfą była twardym nieustępliwym rugby gdzie obie ekipy walczyły całym sercem. Nasza drużyna od pierwszych minut broniła swojej połowy boiska, jednak to Bydgoszczanie otworzyli wynik przedzierając się przez naszą linie obrony już w 6 minucie meczu zdobywając 7 punktów.  Do końca pierwszej połowy to Alfa próbowała dogonić wynik jednak został on bez zmian. W drugiej połowie Trener Marek Skindel wprowadził młodych ze świeżymi siłami zawodników którzy zmienili kolegów z młyna i ataku, gdzie grał tez  niesłyszący zawodnik - Robert  Hendrysiak. .W końcówce meczu to jednak Alfa przejęła grę co poskutkowało dwoma przyłożeniami w ciągu kilku minut jednak wynik zakończył się na korzyść naszej drużyny 34:26 co oznacza że po dwóch potyczkach ligowych Arka Rumia zostaje niepokonana.

Skład Arki: Trener Marek Skindel, Tomasz Lignowski (5pkt), Jakub Smoliński (5pkt), Kondrad Chromiński (9pkt 2P), Przemysław Rynkiewicz (5pkt), Krystian Lubiński (5pkt), Tomasz Koniarski, Karol Bela, Dariusz Rohde, Karol Denisiuk, Mariusz Wincenciak, Sebastian Całka, Robert Hendrysiak, Łukasz Masiak, Karol Groblewski, Piotr Kaszubowski, Marcin Cygan, Łukasz Prabucki, Dominik Makowski, Bartosz Kiersnowski, Robert Górczyński, Filip Szczepiński, Ochir Buural, Adam Idzi, Kaczmarek Marcin, Kossowski Marcin, Damian Leman, Woronko Wiesław, Obrycki Michał, Liberadzki Robert.

Kolejny mecz zostanie rozegrany w Zielonej Górze 11 października o godzinie 14:00 na obiekcie przy ul. Wyspiańskiego 58 z drużyną Wataha Zielona Góra. Wszystkich już dziś zapraszamy!

Poza tym mamy jeszcze dla was niespodziankę :

Arka nie grała jeszcze w Rumi, ale już przygotowuje się do święta rugby, które odbędzie się 24 października. Rewanżowy mecz z Chaosem Poznań będzie kulminacyjnym punktem festiwalu, na który rugbiści Arki Rumia już dziś zapraszają kibiców.